Japan business conference and lean management study tour

6 wyświetleń

Szanowni Państwo


Patrząc na Japonię, każdy zastanawia się, jak taki mały kraj bez bogactw naturalnych może stać się  taką potęgą? Ich obsesja na punkcie jakości, gdzie całe społeczeństwo uczestniczy w ciągłym doskonaleniu, kultura, podejście do pracy, udoskonalania i główny cel - zero wad, doprowadziło Japonię do miana kraju cudu gospodarczego.„Wiele japońskich praktyk zarządczych odniosło sukces po prostu dlatego, że są efektywne. Nie ma on wiele wspólnego z czynnikami kulturowymi. A to oznacza, ze praktyki te mogą być- i są- stosowane z sukcesem także w innych krajach” Massaki Immai


Jeśli chciałbyś swoją organizację zarazić sposobem myślenia otwartych umysłów, innowacyjnych procesów, najnowszych koncepcji zarządzania produkcją, poszukiwaniem wyższych poziomów osiągnięć i milimetrowych ulepszeń każdego dnia, zapraszamy na tygodniową wyprawę do Japonii, podczas której zwiedzisz  fabryki z różnych branż, weźmiesz udział w dyskusjach prowadzonych przez doświadczonych konsultantów.


Zanurz się w filozfoii Kaizen oraz Lean Managment by uporządkować swoją organizację zwiekszając jej rentowność.


Program:Dzień I. 3 marca 2018 r., Sobota,

12:35 Wylot do Japonii (Warszawa – Fukouoka)


Dzień II. 4 marca, 2018 r., Niedziela, Kyushu

14:25 Przylot do Fukuoka
16:00 Zakwaterowanie w hotelu
18:30 Spotkanie powitalne
•    Sesja networkingowa, przedstawienie uczestników
•    Omówienie programu i etykiety japońskiej w biznesie

Wspólna kolacja w tradycyjnej japońskiej restauracji


Dzień III. 5 Marca, 2018 r., Poniedziałek,Kyushu

Śniadanie w hotelu


8:30 Wprowadzenie do Japan Kaizen Benchmark Tour- System Produkcyjny Toyoty w praktyce: przegląd koncepcji KAIZEN, podstawowe informacje dotyczące japońskiej kultury i podejścia do zarzadzania pracą


Zwiedzanie zakładu produkcyjnego - TOTO Plant 1 (krany):  process produkcyjny armatury łazienkowej, skuteczna konserwacja profilaktyczna maszyn I urządzeń( Preventive maintance), przykład skutecznego, bardzo dużego delegownia uprawnień pracownikom, bardzo dobre wdrożenie I zastosowanie Visual Management w codziennym zarządzaniu fabryką.


Zwiedzanie zakładu produkcyjnego  - Toyota Motor Kyushu (LeXus) Behind The scens: budowa karoserii oraz montaż samochodów, linie wielomodelowe w praktyce, funkcjonowanie Employee Training Center, Toyota Production System w praktyce


16:30 Dyskusja podsumowująca zwiedzanie - sukces Toyota Production System oraz możliwości jego zastosowania w polskich warunkach rynkowych.
18:00 Kolacja


Dzień IV. 6 Marca, 2018 r., Wtorek, Kyushu

Śniadanie w hotelu


Zwiedzanie zakładu produkcyjnego - TOTO Plant 2 (ceramika) - Making Kaizen Fun! Proces produkcyjny ceramiki sanitarnej w niesamowicie czystych warunkach, innowacyjne I efektywne rozwiązania Kaizen w fabryce


Konferencja: “Doing Business In Japan and linking business partners, making opportunities and  business possibilities”


Cele konferencji:  • nawiązanie kontaktów z japońskimi przedsiębiorstwami,

  • znalezienie partnerów umożliwiających rozpoczęcie współpracy w zakresie wymiany towarów i usług ,

  • ocena możliwości wejścia na lokalne rynki,

  • poznanie i wymiana doświadczeń z  japońskimi ekspertami branżowymi,

  • marketing i promocja polskich przedsiębiorców biorących udział w wydarzeniu.


Region Kyushu jest to centrum biznesu w Japonii. To najbardziej zindustrializowany region w całym kraju, dzięki czemu daje nieograniczone możliwość spotkań z przedstawicielami lokalnych firm. Ze względu na swoje położenie jest również bramą do kontaktów biznesowych z Chinami oraz Koreą Południową.


Kolacja


Dzień V. 7 marca 2018 r., Środa, Hiroshima / Mijaima

Śniadanie w hotelu


Grupa z programem bazowym – wylot do Europy


Zwiedzanie zakładu produkcyjnego – DAIHATSU - A super lean plant: proces produkcji w fabryce lidera rynku mini- pojazdów, funkcjonowanie jednej z najnowszych I najbardziej odchudzonych fabryk w Japonii uosabiających koncepcję SSC ( Simple, Slim and Compact). To podejście nazywane przez koncern SSC umożliwia zmniejszenie ilości zużycia energii CO2 emitowanego podczas produkcji pojazdów. 


Dyskusja podsumowująca zwiedzanie fabryk z udziałem eksperta: odkrywamy zasady zarządzania w najlepszych fabrykach świata.


Learning by History: Zwiedzanie Hiroszimy,  rejs na Wyspę Mijajime, wizyta w  Świątyni Itsukushima (Na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie).


Kolacja


Dzień VI, 8 marca 2018 r., Czwartek, Kyoto

Śniadanie w hotelu


Zwiedzanie zakładu produkcyjnego: Panasonic Eco Technology Center - Najlepiej optymalizująca procesy fabryka (według opinii uczestników poprzednich 6ciu edycji)


Centrum rozpoczęło działalność w 2001 roku, jako zaawansowana baza do recyklingu urządzeń, aby promować produkcję zorientowaną na recykling. Działa pod hasłem "product to product".


Zasoby są odzyskiwane z używanych urządzeń i dostarczane jako materiały dla nowych produktów. Prowadząc skuteczne odzyskiwanie zasobów o wysokim stopniu czystości, rozwijają także wiele technologii służących podnoszeniu poziomu działań związanych z recyklingiem. Jak sami twierdzą „…zajmujemy się poszukiwaniem i wydobywaniem skarbów w oparciu o zaawansowane technologie.  Pozwól się zaskoczyć i sprawdź, jak skrupulatnie odzyskujemy zasoby…”


Learning by history & culture: Walking Tour Kyoto: Hihashiyama, Gion, Kiyomizu-dera – buddyjski kompleks świątynny usytuowany nad miastem, wizyta w Fushimi Inari Świątyni Tysiąca bram Torii. (na wszystkie zabytki spoglądamy przez pryzmat uwarunkowań kulturowych i historycznych, który przybliża nam sposób myślenia i działania w japońskim biznesie).


Kolacja


Dzień VII. 9 marca 2018r., Piątek, Kyoto

Śniadanie w hotelu


Zwiedzanie zakładu produkcyjnego: Destylarnia Yamazaki – To obecnie najlepsza whiskey świata według wielu rankingów. Proces produkcji doprowadzony do perfekcji metodą milimetrowych ulepszeń doprowadził do zdetronizowania znanej na całym świecie „szkockiej”.


Podsumowanie  JAPAN BUSSINESS CONFERENCE AND LEAN MANAGEMENT STUDY TOU


Czas wolny


Kolacja


Dzień VIII. 10 marca 2018 r., Sobota, Kyoto, Osaka


Śniadanie w hotelu


Wylot do Europy 

Seminaria, Warsztaty

Langas Group

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Zarządzanie

Płatny

Zarezerwuj uczestnictwo

Podobne wydarzenia