Certyfikowany AML Oficer - poziom 2

4 wyświetleń

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu  „Zaawansowany Certyfikowany AML Oficer – CAO lvl 2”. Program szkolenia został stworzony przez doświadczonych praktyków, posiadających bogate doświadczenie zdobyte na rynkach krajowych i międzynarodowych. 

W pierwszym dniu szkolenia przedstawimy międzynarodowe standardy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, w tym zarządzania na bazie ryzyka i due diligence klienta w procesie nawiązywania relacji. Omówione zostaną zasady poprawnego wykonania sankcji gospodarczych i monitoring transakcji międzynarodowych. Ponadto, przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące kryptowalut (m.in. Bitcoin) i omówimy jakie generują ryzyka dla systemu finansowego. 

W drugim dniu omówione zostaną kluczowe wyzwania dla instytucji obowiązanych wynikających z przedstawionego przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu implementujących przepisy Dyrektywy 2015/849 (tzw. IV Dyrektywa AML) oraz zalecenia Financial Action Task Force (FATF). Omówiony zostanie obowiązek wykonania oceny ryzyka instytucji obowiązanej z uwzględnieniem krajowej oceny ryzyka prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu. Przedstawione zostaną nowe zasady stosowania środków bezpieczeństwa finansowego. Omówimy nowe zadania w stosunku do osób na eksponowanym stanowisku politycznym (PEP) oraz zasady weryfikacji tożsamości beneficjenta rzeczywistego oraz zmiany w zakresie gromadzenie i przekazywanie informacji do GIIF. Ponadto, przedstawimy najnowsze sposoby i metody identyfikacji przestępstw prania pieniędzy bazowych, w tym karuzeli vatowskiej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska Compliance i AML przygotowaliśmy unikatowe szkolenie.Jesteśmy przekonani, że udział w programie Zaawansowany Certyfikowany AML Oficera - CAO lvl2 dostarczy Państwu niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, a zdobyty po pozytywnym zdaniu egzaminu certyfikat umocni Państwa pozycję zawodową.


Korzyści z udziału w szkoleniu
Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę potwierdzoną cetyfikatem, która pozwoli zrealizować Twoje plany zawodowe. • Program został stworzony przez najlepszych praktyków w kraju i taki jest też materiał szkoleniowy – zawiera dokładnie to czego potrzebuje praktyk.

 • Zdobędziesz kwalifikacje uznane na rynku krajowym przez większość instytucji finansowych.


PODCZAS SZKOLENIA DOWIESZ SIĘ: • jakie działania podejmuje UE w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu?

 • jakie są międzynarodowe standardy w zakresie zarządzania na bazie ryzyka i due diligence klienta podczas nawiązywania z nim relacji?

 • jak identyfikować beneficjenta rzeczywistego w ujęciu międzynarodowym i nowej ustawy AML ?

 • jaki jest wpływ monitoringu transakcji międzynarodowych na realizację sankcji gospodarczych?

 • jakie są zmiany  w podejściu do oceny ryzyka prania pieniędzy w kontekście nowej ustawy AML?

 • o nowych podwyższonych i uproszczonych środkach bezpieczeństwa finansowego

 • jaki wpływ na zadania instytucji obowiązanej ma rozszerzenie definicji osoby na eksponowanym stanowisku politycznym (PEP)?

 • o istotnych zmianach w zakresie wstrzymania transakcji i blokady rachunku

 • o nowych zasadach raportowania transakcji przez instytucje obowiązane do GIIF, w tym informowanie o transakcjach podejrzanych

 • czym są waluty cyfrowe i jakie generują ryzyko prania pieniędzy dla instytucji obowiązanej?

 • jakie wyzwania stoją przed zespołami AML i Compliance  - III linii obrony, w tym nowa funkcja kontroli i komórek Compliance?


Zapraszamy do rezerwacji miejsc

CENA REGULARNA
Zgłoszenie do 23.05.2018 1970 PLN + 23% VAT
Zgłoszenie od 24.05.2018 2270 PLN + 23% VAT

CENA SZKOLENIA DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA COMPLIANCE
Zgłoszenie do 23.05.2018 1670 PLN + 23% VAT
Zgłoszenie od 24.05.2018 1970 PLN + 23% VAT

Cena zawiera:
*uczestnictwo w szkoleniu dla jednej osoby,
*materiały szkoleniowe, certyfikat
*obiady, poczęstunek podczas przerw
*egzamin końcowy
*cena nie zawiera noclegu, do ceny należy doliczyć podatek 23% VAT

Paweł Kuskowski

WIoletta Kozłowska

Seminaria, Warsztaty

Langas Group

{{config.phoneNumber}} wyświetl numer

Poinformuj firmę, że dzwonisz z nf.pl i zapytaj o dodatkowy rabat

lub wpisz swój numer telefonu i poczekaj na kontakt z jego strony

Dziękujemy. Skontaktujemy się tak szybko jak to możliwe

Finanse

Płatny

Zarezerwuj uczestnictwo

Podobne wydarzenia